Kontaktní informace a popis okolí

V blízkosti penzionu Azalka na Šumavě se nalézají dvě jezera ledovcového původu: Černé a Čertovo jezero, kousek dále pak jezera Prášilské, Plesné a Laka. Nabízejí se zde nádherné výlety do okolí po značených turistických trasách a to jak v létě, tak v zimě. Půvabná je hřebenová cesta ze Špičáku na Pancíř, Můstek a Prenet, vedoucí územím národního parku Šumava.

Pro letní období jsou zde vybudovány pěší i cyklistické stezky od Prášilského jezera až po Svatou Kateřinu s možností využití hraničních přechodů se SRN ve Ferdinandově údolí a v Gsengetu.

V zimním období je možno využít množství běžeckých i sjezdových tratí v těsné blízkosti penzionu, nebo si dojet zalyžovat na Velký Javor, kde umožňují sněhové podmínky lyžovat až do jara.

V bezprostřední blízkosti (50-100m) jsou dostupné tyto služby:

  • krytý bazén s protiproudem, vodopádem a masážními tryskami o velikosti (11m x 6m)
  • whirlpool, římské vonné lázně, sauna, solárium, masáže, balneoterapie, fitness, spinning
  • minigolf, billiard, dětské hřiště, půjčovna kol
  • konkurenční restaurace, vinárna
Dále lze využít služby přírodního koupaliště (2km), velkého krytého bazénu (25km), lyžařské školy a půjčovny lyží (1 km), lyžařského areálu Špičák (2km) a cukrárny Charlotta oceněné v letech 2004, 2005 a 2009 jako nejlepší v ČR (6km).
 

Dopravní spojení

Autobusem: z Klatov na Železnou Rudu, z Železné Rudy směr Špičák na Špičácké sedlo, případně z Nýrska na Železnou Rudu přes Hojsovu Stráž, na Špičácké sedlo. Dále pěšky 1,6 km, nebo autobusem až do Špičáku a sedačkovou lanovkou do mezistanice Hofmanky (POZOR! Lanovka jezdí jen do 16:00).

Vlakem: z Klatov do stanice Špičák, dále sedačkovou lanovkou do mezistanice Hofmanky (je možné využít i taxi).

Autem: z Klatov přes Nýrsko, případně Železnou Rudu do Špičáckého sedla a pak až k penzionu. V zimním období nutné zimní pneumatiky (doporučujeme sněhové řetězy).

Bankovní spojení

Fio Banka: 2101702828/2010

(účet veden na jméno Zuzana Šuránková)

 

IČO: 08632421

Kontakt mobil: +420 775 462 513

Kontakt telefon: +420 373 705 075

email: hofmanky@centrum.cz

Penzion Azalka - Hofmanky v Železné Rudě hodnocení